неделя, 15 януари 2017 г.

За Парите, заемите и дълговете



Какво представляват парите, финансите и какво ни дават те?



Парите представляват нашата енергия, но в твърдо изражение. Работейки, ние изразходваме своята енергия, срещу което получаваме купюри, които след това обменяме, за да купим необходимите ни вещи, продукти и услуги.

Парите ни дават опора и стабилност. Когато ние имаме определена сума пари, се чувстваме уверени и спокойни. Когато тази сума намалява, ние се чувстваме неловко и започваме да се чудим откъде да намерим още, за да запълним тази празнина. Мнозина прибягват до взимане на кредити или пари назаем от приятели.

Въпроса с кредитите и заемите има две страни:

Първата: Когато ние взимаме кредит или заем
Втората: Когато ние даваме заем или кредит.

Какво се случва на енергийно ниво, когато вземем кредит?
Ние взимаме пари, използваме ги – това е видимата част, но има и невидима част – ние имаме дълг.
Нека представим това образно – Представете си, че изведнъж в основата на вашия дом се е образувала голяма черна дупка и вие не можете да я запълним с нищо. Тя поглъща абсолютно всичко, което е около нея. Поставяте картина, статуетка или друг предмет и те веднага биват засмукани от черната дупка.
Тази черна дупка, това са кредитите.
И черната дупка, живее във вашия дом, в основата. И докато не издължите кредита, тази черна дупка ще съществува. Черните дупки са като прахосмукачки, имат различна сила на всмукване, която зависи от това колко могат да поберат в себе си.
Ако вземем примерно 50 лева от наш приятел, той с лекота ни дава парите, защото сумата е малка, но тогава у нас се образува черна дупка. С времето ние имаме парите, но си казваме - ще ги върна после. Енергийно този дълг расте и с времето черната дупка става все по-голяма и по-голяма. Колкото повече се бавим, толкова по-огромна става тази черна дупка и започва да засмуква здравето на нашите близки и нашето собствено здраве. Става така, че с времето ние не можем и да заработим парите, защото не се отварят възможности.
Ако вземем пари от приятел, който не притежава голямо привличане на пари, т.е. той не е богат, черната дупка е слаба. Ако сме взели пари от банка – колкото по-голяма е банката, толкова повече черната дупка ще засмуква от нашето здраве, пари, възможности, нашата карма. Когато взимаме пари назаем, трябва да се стремим колкото можем по-бързо да ги върнем.
Това правило не важи, когато родителите дават пари на своите деца, защото това е техен дълг.
Защо, тези които дават Заеми, ги отдават с Лихва? Защото времето струва пари.
Това е най-ценното нещо в нашия съвременен живот. Много по-ценно е от златото. Тъй като времето отминава, ние стареем и на нас не се предоставят възможностите, които примерно бихме имали преди 10-15 години. Затова времето трябва да се цени повече от всичко. И в нашия Свят за времето трябва да се плаща. Затова и плащаме проценти.


Сега се обръщаме към втория аспект – какво става когато ние заемаме пари?
Ние ставаме по-силни, защото притежаваме енергията на този човек, докато тези пари не са ни издължени, здравето на този човек е наше здраве, ние се превръщаме в черна дупка. Но ние засмукваме от този човек неговата карма, неговото здраве, неговите проблеми. Тоест, засмукват се както позитивните, така и негативите аспекти.
Затова хората определят Процент лихва.
И ако този човек ни връща парите с процент, всичко се компенсира и ние ставате малко по-богати.
Често чуваме, Господи вземи парите не взимай нас. Защо не спазваме и тук този Закон?.
По-лесно е човек да плати процент за парите, вместо да погълне незнайно каква енергия.
И защо ние въобще заемаме пари???

Да започнем от малкото – Струва ли си да се дава милостиня?
Когато заемаме пари, ние носим отговорност, за какво ще бъдат похарчени тези пари.
И ако тези пари отидат за покупката на алкохол или наркотици, ние носим отговорност за това и то става част от нашата карма.
Ето защо винаги се приветства меценатството – Защото когато човекът е вложил парите си в художник или музикант, той просто ги дава, на него няма да му се върнат тези пари. В резултат неговите пари ще се удвояват. Защото енергията на художника, става негова енергия, същото става и с енергията на музиканта.
Да направим извод: Струва ли си да даваме пари назаем?

И да и не, зависи…

Когато даваме или взимаме пари назаем никога не бива да ги взимаме от директно от ръцете. Те трябва да се оставят на масата или стола и оттам да бъдат взети от другия човек. Защото при директно подаване на пари, тъй като те са енергия, ние директно приемаме всички негативи. Това важи не само за заемите, а и в магазина, когато плащаме на продавача или на гледачката на децата…
Парите никога не бива да се взимат и дават право в ръцете. Поставете ги някъде и нека човекът ги вземе.
Ето една традиция, на която някои може да се подиграват - взимаме винаги с лявата ръка,по-близо до сърцето; даваме с дясната ръка.



                                                                                                                       Юлия Тодорова

Няма коментари:

Публикуване на коментар

Моля, оставете своя коментар тук: